O nás

Jsme kadeřnictví, kde používáme jen přírodní, čistě rostlinné  barvy a kosmetiku. 

Na základě našich zkušeností si vlasovou kosmetiku sami vyrábíme.

Kdo jsme

_PER3267              Já jsem Zita a Haaro Naturo jsem před osmi lety založila.

Měla jsem ideu, že v kadeřnictví by to mohlo fungovat i jinak, než je běžně zvykem. Příjemně a pohodově nejen pro zákaznice, ale zejména pro jejich vlasy. Proč je stále chemicky ničit a následně složitě, a opět chemicky, opravovat a tak stále dokola? To přeci nedává smysl. A přitom to jde i jinak, jen se to zatím moc neví.
Na těchto stránkách píšu blog a většinu textů, hlídám složení výrobků, vymýšlím nové receptury a ve svojí malé "laboratoři" pak také vyrábím. V tuto chvíli je na světě řada tuhých šamponů, práškových šamponů pro  no-poo mytí, kondicionérů a pudrů na vlasy.

 

Soňa  

Já jsem Soňa a když mi Zita nabídla spolupráci, douho jsem neváhala. Vždy mě zajímalo zdravé jídlo, ekologie a všelijaké ty "alternativy". A tak mě  koncepce "trvalé udržitelnosti" i v práci nadchla.

received_252943919086615

Já jsem Martina, kadeřnice, která dlouholeté práci s chemií dala stopku a odjela najít zpět své vnitřní hodnoty a naplnit svou dobrodružnou duši na druhou stranu planety. Po návratu jsem se nechtěla vracet do stejných kolejí a proto mám radost, že můžu být součástí Naturo týmu, který podporuje to nejcenější, přírodu.

Jaké jsou naše zásady

Opravdu žádná chemie - skutečně nic, ani ta nejnutnější, protože vlastně žádná nejnutnější není.
Jde to totiž kompletně bez.
Péči o vlasy se snažíme maximálně zjednodušit. To v první řadě znamená, dostat je do dobré kondice. Protože opravdu zdravé vlasy moc speciální péče nepotřebují. To nejlepší, co pro ně můžete udělat, je přestat jim ubližovat. A tím i sobě.

 Jak to děláme

Velice jednoduše - využíváme jen čistě přírodní ingredience a výrobky z nich.
Chce to trochu hledat a zkoušet, nenechat se ukolébat lákavými etiketami a jít až na dřeň produktů - tzn. důsledně překontrolovat složení každého jednotlivého před tím, než ho začneme používat.

 Jak to u nás vypadá

U nás se ocitnete v tak trochu jiném kadeřnictví. Voní tu bylinky a éterické oleje, na každého si najdeme dostatek času a celkově se snažíme připravit vám tu příjemný relaxační zážitek. Máme pro vás připravené kvalitní čaje a výbornou kávu z místní pražírny.

Panorama_bez_nazvu1_1

A co střih

Nemyslete si, že střih a celková úprava jsou u nás nějakou Popelkou. Naopak.
Střih vlasů považujeme za nesmírně důležitý.
Vždy se snažíme ho maximálně přizpůsobit vašim vlasům, tedy vytvořit přímo "na míru". Protože jen dobře ostříhané vlasy nevyžadují složitou každodenní úpravu a vypadají dlouho perfektně. Přestože trendy sledujeme a pravidelně se jezdíme školit, slepě nekopírujeme. Bereme si z nich jen to, co vám a vašim vlasům opravdu sedne.

Zita: Nejsem zastáncem žádných složitých kreací a vždy se snažím, aby úprava mnou ostříhaných vlasů byla co nejjednodušší.  To znamená střih přizpůsobit na míru růstu, kondici, a celkovému stavu vlasů. Vyznávám jednoduchost a střídmost, a to se snažím přenášet i do své práce s vlasy. Nebudete ode mě odcházet s ohromnou foukanou (nebudete-li ovšem chtít), ale hotový střih vám bude držet i po umytí doma a to i bez tuny tužidel a laků.

Soňa: Na vlasy se snažím nahlížet jako na součást celku - celé osobnosti, se kterou musí ladit. Nejen barevně, ale i celkovou koncepcí. Ráda se ke konečnému pojetí dopracovávám postupně -  to mi umožňuje účes dotvářet až k tomu, který opravdu sedne. Myslím, že dělat výrazné změny na první dobrou málokdy vede k okamžité spokojenosti, protože až když si vlasy opravdu důkladně osahám, skamarádím se s nimi a vím, jak se chovají, tak toho můžu využít k padnoucímu stylu.

Jak vidíte, jdeme na to trochu jinak - možná proti dnešním trendům, které se nebojí radikálních změn během okamžiku, bohužel často za cenu poničení vlasů. O své práci se zkrátka snažíme přemýšlet.  Ale to nás asi naučila práce s přírodními barvami, kde se také musí postupovat postupně, trpělivě a po jednotlivých krocích.

Jaké služby nabízíme

Při vaší první návštěvě pečlivě diagnostikujeme vlasy i celkový stav vlasové pokožky - barvu, míru prošedivění, hustotu, směry růstu, typ a vůbec celkovou kondici, vyslechneme si vaši představu a společně prodiskutujeme možnosti - jak střihu, tak barvy.

Vytvořili jsme si vlastní vzorník přírodních barev, takže máte možnost si je reálně prohlédnout na různých typech vlasů. K dospozici máme okolo 50-ti odstínů a neomezené množství kombinací.

Můžeme vás provést postupným přechodem od chemického barvení vlasů až k čistě přírodní péči. A pokud budete chtít, naučíme vás, jak vše zvládat vlastními silami.

Kromě stříhání a barvení nabízíme i přírodní dobarvování obočí nebo se můžete nechat rozmazlit nejrůznějšími vlasovými zábaly, které si sami připravujeme vždy na míru.

Co používáme

Že je vše čistě přírodní, je pro nás samozřejmost.
Ale to je pouze začátek.
Naše dodavatele pečlivě vybíráme, a pokud to jde, preferujeme místní výrobce. Například opravdu dobrých mydláren je už u nás velké množství  a mýdlové šampony máme tedy pouze české.
Každý jednotlivý výrobek před tím, než ho začneme používat,  pečlivě zkontrolujeme co do jeho složení.  Pak si testujeme jeho účinnost a pokud vyhovuje, zařadíme ho k běžnému používání a prodeji.
Barev jsme vyzkoušeli nepřeberné množství, a nyní používáme od tří dodavatelů.  Jednak jsou to striktně eticky vyráběné barvy Khadi, lety prověřené, s výbornou barvící schopností a kvalitou.  Dále Fair trade barvy české značky Cosmetikabio, která si je nechává pro sebe míchat v Indii a nkonec úžasné německé profesionální barvy Oliebe, vytvářené na míru evropským vlasům. Tuto značku založil před více než čtyřiceti lety Alexander Pietschmann, zakladatel a propagátor "trvale udržitelného kadeřnictví" v Evropě. Dodávají se pouze do vybraných kadeřnických salonů, splňujících přísné podmínky čistě přírodní péče, v Německu, Holandsku a Belgii a nyní už několik let i k nám do Liberce.

Co najdete na e-shopu

To, co používáme a máme ověřené. Věci nejen čistě přírodní, ale hlavně fungující. A s funkčností přírodních produktů bývá, upřímně řečeno, někdy trochu problém. Podle výrobců je všechno regenerační, vyvážené, harmonizující, ošetřující, pečující, výživné, obnovující, optimalizační nebo posilující.
Čert aby se v tom vyznal.
A od toho tu máte nás.
U každého jednotlivého výrobku tu najdete naše tipy k použití, tedy jak daný produkt vlastně funguje, co umí, nebo neumí. A věřte, že občas je to úplně jinak, než byste čekali. Že takové fénové tužidlo sice nic nenatuží, ale zato hezky uhladí bez ztráty objemu - to zjistíte jen tady.
Další kapitolou jsou barvy. Že ty přírodní fungují trochu jinak, už asi víte. Ale jak vlastně budou barvit konkrétně na těch vašich vlasech? Tady se to dozvíte - u každé barvy máme tabulku, kde to najdete.

O co se snažíme

Snažíme se šířit povědomí o přírodní vlasové péči, o tom, že je nejen jednoduchá, ale hlavně velice účinná.
Snažíme se neustále být v obraze o nepřeberném nožství nabízené přírodní i rádobypřírodní kosmetiky, a našim zákaznicím nabízet jen tu čistou, vyzkoušenou a účinnou.
Snažíme se ukázat, že i v našem "kadeřnickém světě" jdou věci dělat jinak.


Tvoříme s vědomím, že naše práce nezatěžuje ani životní prostředí, ani zdraví naše a našich zákaznic. Myšlenku "Kadeřnictví bez chemie" bychom rády šířily do všech světových stran, protože víme, že je to smysluplné a opravdové. 
A s tímto přístupem se pracuje lehce a radostně :

 

Nakoupit si u nás                          Poradit se                 Objednat se:  tel. 775 374 065

 

Všechny texty na tomto webu jsou naše původní a šířit jejich slávu dál  můžete s uvedením zdroje.

Rozhovor pro Liberecké zprávy:

https://www.libereckezpravy.cz/sampony-a-barvy-z-ceskych-bylin-i-kamenolomu

Podcast, který vznikl během velmi milé návštěvy Andrey Mouaddab Vémolové u nás, v rámci přípravy na Green Beauty Market 2019

https://soundcloud.com/greenbeautycz/haaro-naturo-rozhovor-s-kadernici-zitou-sanetrnikovou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.