Mýdlový šampon Hedvábné vlasy

Tuhý mýdlový šampon z české mydlárny Čarovný Mlýn, 100% přírodní produkt
189 Kč
Mýdlový šampon vhodný i pro velmi jemné vlasy.
- pokud s tuhými mýdlovými šampony začínáte, je to ideální volba. Bezproblémový pro všechny typy vlasů, navíc krásně jemně  voní po citronele.

Pozor: způsobuje závislost  :)

Skladba základních olejů jemně čistí a nepřesušuje. Obsažený přírodní hedvábný protein (tussah hedvábí) spolu s mandlovým olejem vlasy uhlazují, vyživují a pěstí. Kopřiva obsahuje minerály, železo a oxid křemičitý, složky prospěšné a hojně využívané ve vlasové kosmetice, neboť posilují a vyhlazují slabé a křehké vlasy.

Důležité upozornění: mýdlové šampony jsou v podstatě mýdla se speciální recepturou navrženou tak, aby optimálně myla a vyživovala vlasy. Odmašťují pouze tak akorát, zbytečně nepřesušují a při dobře sestavené receptuře vlasy i pokožku udržují v dobrém stavu.  Vlasy jsou po umytí pevnější, dobře drží tvar a většinou není potřeba ani kondicionér. To díky nerozpustným sloučeninám a nezmýdelněným částem olejů, které v malé míře na vlasech ulpívají a způsobují tento efekt. Ale u vlasů poškozených, které jsou na svém povrchu otevřené (naježené), těchto sloučenin ulpívá velké množství a výsledkem jsou těžké, zplihlé a jakoby mastné nebo dokonce slepené vlasy.

Proto na některé vlasy tyto šampony použít nejdou, ale pokud vašim vlasům vyhovují, budete je milovat!

- vhodné pro všechny typy vlasů (jemné, normální, silné, rovné, kudrnaté, krátké, dlouhé, dětské, pro muže), pokud jsou víceméně zdravé

- nevhodné na poškozené (chemicky barvené, po trvalé, melírované) vlasy

- v tvrdé vodě se špatně rozpouští a použití může být problematické

Doporučujeme kyselý oplach (na litr vody 1-2 lžíce octa nebo citronové šťávy), který odstraní  zbytky šamponu a vyrovná Ph pokožky - ale není vždy nutný. Chce to vyzkoušet.
Parametry

Složení (INCI)
Urtica Dioica Leaf Extract (kopřivový extrakt), Aqua (voda), Sodium Olivate (olivový olej), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Palmate (palmový olej RSPO), Sodium Castorate (ricinový olej), Sodium Sweet Almondate (mandlový olej), Sodium Linseedate (lněný olej), Cymbopogon Winterianus Herb Oil (citronelový esenciální olej), Sodium Jojobate (jojobový olej), Silk Amino Acids (protein z čistého hedvábí), Urtica Dioica Leaf Powder (kopřivový pudr), Citrus Grandis Seed Extract (výtažek z grepfruitových jader), Glycerin, Citral*, Citronellol*, Eugenol*, Geraniol*, D-Limonene*, Linalool* *z přírodních esenciálních olejů
Obsah
130g