Mýdlový šampon Brokátové vlasy

Tuhý mýdlový šampon z české mydlárny Čarovný Mlýn, 100% přírodní produkt

195 Kč
Na skladě není dostatek produktů


mýdlový šampon pro lehké uhlazení, upravující problémy vlasové pokožky s ekzémy nebo lupy a na normální vlasy

Čarovný mlýn: V lidovém léčitelství na Sibiři a v některých oblastech Číny byl rakytník plný vitaminu C známý již v dávné minulosti. Latinsky se jmenuje Hippophae rhamnoides a zajímavé je, že slovo Hippophae má původ ve staré řečtině a v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové prý totiž věděli, že zvířata pasoucí se v oblastech, kde rostla tato dřevina, tloustla a jejich srst dostávala lesklý nádech. A toho jsem se rozhodla využít. Když mohou mít po rakytníku koně krásnou srst, proč bychom nemohli my mít takové vlasy? Přidala jsem tedy do šamponu hustou rakytníkovou šťávu a velmi kvalitní rakytníkový olej dovezený přímo z Ruska. Recepturu jsem doplnila o fosfolipid lecitin urychlující regeneraci, ale i napomáhající pěnění a chránící před vysoušením. Přidala jsem také mléčnan, ceněný pro své hydratační a vlasy uhlazující schopnosti. Výrazné jsou v šamponu bílé kostičky, které tvoří nejen dekoraci, ale používáním se z nich uvolňuje Allantoin, jež zklidňuje vlasovou pokožku, má keratolytický efekt tj. způsobuje odloučení vrstvy zralé kůže a redukuje svědění vlasové pokožky. Je zvláště vhodný k podpoře léčby seboroické dermatitidy či lupenky.
Pro ovonění a aromaterapeutický účinek jsou použité  oleje z kafru, destilované březulové pryskyřice a čínského skořicovníku. Kombinace těchto éterických olejů pomáhá rozptýlit smutek a působí antisepticky.

 

Důležité upozornění: mýdlové šampony jsou vpodstatě mýdla se speciální recepturou navrženou tak, aby optimálně myla a vyživovala vlasy. Odmašťují pouze tak akorát, zbytečně nepřesušují a při dobře sestavené receptuře vlasy i pokožku udržují v dobrém stavu.  Vlasy jsou po umytí pevnější, dobře drží tvar a většinou není potřeba ani kondicionér. To díky nerozpustným sloučeninám a nezmýdelněným olejům, které v malé míře na vlasech ulpívají a způsobují tento efekt. Ale u vlasů poškozených, které jsou na svém povrchu otevřené (naježené), těchto sloučenin ulpívá velké množství a výsledkem jsou těžké, zplihlé a jakoby mastné nebo dokonce slepené vlasy.

Proto některé vlasy tyto šampony přímo milují, ale na jiné nejdou vůbec použít.

- vhodné pro všechny typy vlasů (jemné, normální, silné, rovné, kudrnaté, krátké, dlouhé, dětské, pro muže), pokud jsou víceméně zdravé

- nevhodné na poškozené (chemicky barvené, po trvalé, melírované) vlasy

- v tvrdé vodě se špatně rozpuští a použití je problematické

Doporučujeme kyselý oplach (na litr vody 1-2 lžíce octa nebo citronové šťávy), který odstraní  zbytky šamponu a vyrovná Ph pokožky - ale není vždy nutný. Chce to vyzkoušet.

Parametry

Složení (INCI)
Sodium Olivate (olivový olej), Sodium Cocoate (kokosový olej), Aqua (voda), Sodium Shea Butterate (bambucké máslo), Hippophae Rhamnoides Friut Juice (šťáva z rakytníku řešetlákového), Sodium Castorate (ricínový olej), Sodium Sunflowerseedate (slunečnicový olej), Lecithin (slunečnicový lecitin), Sodium Linseedate (lněný olej), Sodium Lactate (mléčnan sodný), Cinnamomum Camphora Formosana Leaf Oil Rectified (kafrový esenciální olej), Hippophae Rhamnoides Friut Oil (olej z rakytníku řešetlákového), Bursera Fagaroides Wood Oil (esenciální olej z březule), Cinnamomum Cassia Oil (esenciální olej z čínského skořicovníku), Allantoin, Glycerin, Limonene*, Linalool*, Cinnamal* *z přírodních esenciálních olejů
Obsah
130g