Online poradna

_PER3267

V tuto chvíli je online funkce ve fázi přípravy, zprovozněná bude během léta. 

Zeptejte se nás na všechno kolem přírodního barvení vlasů, mytí nebo péče

Vaše dotazy, ideálně i s fotografiemi vlasů, zatím směrujte na email:

salon@haaro-naturo.cz

 

 

 

 

 

 

 


Melíry + Jahodová blond

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, v minulých měsících jsem přešla z blond téměř platinové (chemicky barvené a zničené kštice) na Radico popelavou blond (nejblíže k mým přírodním vlasům alá šedá myš). Byla jsem strašně spokojená, vlasy se zdály být ihned zdravější, pevnější, lesklejší. Avšak opět jsem dostala záchvat, že bych potřebovala nejspíše opět trochu zesvětlit a zašla jsem ke kadeřnici na melíry - výsledek katastrofa- upálené konce, hnusný chemlon, jsem naštvaná a to hlavně na sebe, když už jsem dala vlasy jakž takž do pořádku . Nyní bych chtěla zpět na hennu, chtěla bych zkusit něco výraznějšího třeba jahodovou blond, myslíte, že to je dobrý nápad? Předtím mi henna chytala bez problému, nyní mám pouze ty melíry. Jahodová blond se mi moc líbí nebo zkusit jinou? Mám od Vás i tuhý šampon na mastné vlasy a nic lepšího jsem nikdy neměla. Moc děkuji a hezký den

S pozdravem Lenka.T.

 

Dobrý den Lenko,

 jahodovou blond na zesvětlované vlasy používáme hodně, takže se jí nemusíte bát. Vytvoří hezkou světle měděnou, a tam, kde máte melíry, tak bude trochu světlejší a výraznější. Když by se Vám barva zdála příliš intenzivní, ale to by neměla, tak počítejte s tím, že se bude vymývat. Pro větší intenzitu tedy stačí pokračovat v barvení, když se Vám bude líbit ten vymytý odstín, tak příště barvit 1:1 s casií.
Na Fb v únoru 2018 je také příspěvek s barvením jahodou blond.
Tak teď už alespoň víte, co nechcete , a můžete vesele experimentovat bez obav ze zničení.
A ještě jedna dobrá zpráva - intenzivnější barvy lépe regenerují, je to dané odlišným složením.
Jsem také ráda že šampon vyhovuje , děkuji za pochvalu.

zdravím
Zita

 

Dobrý vecer, Zito,
Ještě jednou moc dekuji za rady, dnes jsem okamžite barvila :D. Dopadlo to skvěle! barva je uuuužasná,  nechala jsem ji působit cca 2 hod. Je nádherná! 
Strašně moc Vám děkuji a u téhle asi dlouho zůstanu a možná časem půjdu do tmavší. :D

Dekuji moc

S pozdravem a velkým diky Lenka

 ...moc děkuji za zpětnou vazbu a jsem ráda, že barva sedí , ZitaTónování šedin pepř a sůl

Dobrý den, ráda bych si objednala nějaký vhodný přípravek na šedé vlasy - sůl a pepř. Používám fialový šampon, po kterém mě svědí hlava a křehnou vlasy. S vlasy jsem nikdy neměla
problémy ani s maštěním ani s úpravou.
Vlasy mám spíše jemnější, myslím, že normálně husté vlasy - krátký účes. Chtěla bych zachovat studený odstín. Myslíte, že by pro mě byla vhodná barva popelavá blond? plus šampon před barvením? Nebudu žlutá?

Děkuji, Daniela

 

Dobrý den Danielo,

fialový šampon Vám asi žádný přírodní prostředek uplně nenahradí. Pokud použijete popelavou blond, šediny se jemně natónují do plava, do studena. Výsledek asi bude trochu jiný než po fialovém šamponu, ale vlasy zase budou hezky lesklé a vyživené. Do žluta určitě nebudou.

Ještě by byla možnost do Popelavé blond přidat trošku Fialové, ale to by se muselo opatrně, tak 5%.

Šampon před barvením je určen opravdu jen na přípravu vlasů, aby barva dobře chytla, na běžné mytí se nehodí, je silně čistící a odmašťující. Pro běžné mytí je potřeba vybrat podle typu vlasů.
Až si budete objednávat barvu tak mi napište do poznámky "Fialová", odsypu Vám trošku, ať to můžete vyzkoušet.
Nejdříve bych ale radila nabarvit samotnou Popelavou, a Fialovou přidat až při dalším barvení (cca za měsíc), abyste případně viděla rozdíl.
Barva na krátké vlasy vydrží na 3 barvení.

 když se budete potřebovat ještě na něco zeptat tak klidně napište, ráda odpovím

hezký den
Zita

 

 Dobrý den,

 moc děkuji za radu a zaslání fialového vzorku.

Dnes jsem vyzkoušela popelavou barvu (zatím bez fialové)

a vlasy jsou perfektní. Jsem moc spokojená.

Mějte se pěkně a ať se vám daří,

Daniela

________________________________________________________________________________________________________________________________

Testování na zvířatech

Dobrý den, dnes jsem objevila vaší vlasovou péči a moc se mi líbí váš přístup ke kadeřnictví a přírodě. Smím-li se zeptat, testují se vaše produkty na zvířatech? Bohužel jsem tuto informaci nikde nedohledala.

Mockrát děkuji a přeji hodně štěstí do budoucna, Mirka

 

Dobrý den Mirko,

naše produkty se samozřejmě na zvířatech netestují. Informace o tom nikde neuvádíme, protože to je v Evropě už delší dobu (tuším od roku 2009) zakázané. Nesmí se testovat žádné kosmetické výrobky, ani jednotlivé suroviny, testované nesmí být ani žádné produkty vyráběné jinde a do EU pouze dovážené.

Pokud tedy někdo u svých produktů uvádí, že nejsou testované na zvířatech, pouze se snaží získat konkurenční výhodu navozením dojmu, že jiné výrobky by testované být mohly. Nemohly, bylo by to naštěstí nezákonné.

Uvádění této skutečnosti je bohužel občas využíváno, dalo by se tedy říct že i zneužíváno, jelikož v legislativě se samozřejmě každý neorientuje.

Bát se tedy u našich výrobků nemusíte, ostatně jako u žádného českého výrobce. Všechny suroviny i konečné výrobky prochází schvalovacím řízením nezávislým orgánem, který vše podrobně kontroluje.

hezký večer a zdravím
Zita

Mockrát děkuji za odpověď!

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 Blond na šediny

Dobrý den, objednala jsem si u vás barvu světle blond Khadi a cassia od Cosmeticabio. Přecházím od chemie k přírodní variantě a chci vlasy regenerovat. Můžu je zkombinovat a v jakém poměru?

 Děkuji za odpověď. 

Krásný větrno-sluníčkový den

Věra J. 

 

Dobrý den Věro,

tyto barvy můžete kombinovat libovolně, záleží na tom, jaké máte vlasy teď. Napište mi, jaký máte odstín přírodních vlasů a jaká je barva tam, kde bylo barveno chemicky. Ale pokud nemáte odbarveno vysloveně do bíla, tak moc velké rozdíly nebudou. Každopádně mi napište a dám Vám vědět .

Zita

 Dobré ráno, mám obarveno na zlatou blond, odrost je středně blond s šedinami. Už mi na ně ukazují děti ve školce, tak jich tam je asi dost. ????

Děkuji Věra

 Dobrý den,

Ohledně barvy - pokud chcete, aby byla aspoň trochu vidět barva na šedinách, tak použijte samotnou Světle blond. Při prvním barvení ji dejte klidně na celé vlasy, sice trochu ztmaví ty zesvětlené konce, ale jen nepatrně, spíše je jen lehce zvýrazní.  Pokud se Vám barva bude líbit, tak při dalším barvení (kdyby šediny vypadaly málo obarvené, tak opakujte klidně po týdnu) použijte blond jen na odrost, a Casii do konců. Tím je vyživíte, ale už nebudou měnit barvu. Nebo Casii přimíchejte ke zbytku blond barvy a na konce vlasů naneste tuto směs.

Ta Světle blond je jemná barva, ale pokud se používá často a delší dobu na velmi světlých vlasech, postupně se zvýrazňuje.

Po cca dvou měsících už byste měla vidět, zda je barva ta pravá, pak pokračujte stejně. Samotnou cassii můžete používat i kdykoli mezi barvením jako regeneraci.

A kdyby byly šediny málo výrazné i po 2-3 barveních tak se ozvěte, něco vymyslíme.

hezký den
Zita

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 Jahodová blond, mastné vlasy, ekzém

 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou přírodní barvu by jste mi doporučili použít. Přešla jsem na přírodní mytí vlasů a tak chci přejít i na přírodní barvení ale vůbec si nevím rady jakou barvu zvolit. Svoji barvu mám středně hnědou a barvím se tmavou blond s nádechem skořice, takže barva je do zrzava. Tuto barvu bych chtěla dosáhnout i přírodní cestou ale nevím co zvolit. Nebo pokud si myslíte, že bude lepší se k vám objednat do kadeřnictví, tak není problém. Sice to mám trochu daleko, ale radši budu pod dohledem zkušeného člověka.
Mockrát děkuji za odpověď

Petra

 

Dobrý den Petro,

ještě mi, prosím, napište, jestli Vaše vlasy (vidět v odrostu) jsou o něco tmavší, nebo světlejší, než ty barvené. A jestli chcete, aby to tak zůstalo. Zesvětlovat samozřejmě nejde, ale některé barvy původní tmavost odstínu zachovají, některé ho mírně prozáří, takže působí trochu světleji, a některé vlasy lehce ztmaví.

Jestli to sem máte daleko, tak to zkusíme takto na dálku, většinou stejně jedna návštěva nestačí k tomu, najít ten pravý odstín. Na každých vlasech je to trochu jiné. Můžete se také zkusit nafotit mobilem (celkově + odrost shora) a poslat mi to.

Určitě něco vymyslíme .

zdravím
Zita

 

Dobrý den, povedlo se mi odeslat samotné fotky dorostu, tak teď ještě text :) nevím jestli to mám definovat, že je odrost světlejší nebo tmavší nebo jesli jde vůbec pořádně vidět :) každopádně barva už je omytá, takže bývá výraznější. Ale když to bude jen takto, tak nevadí.

IMG-20191118-WA0001IMG-20191118-WA0003
Moc děkuji za ochotu.

Petra

Dobrý den Petro,

já bych asi napoprvé zvolila Jahodovou blond. Je to světle měděný odstín, který Vaše vlasy neztmaví, ale spíš je prozáří měděným leskem, ale nebudou příliš křiklavé. Těžko se to popisuje, je prostě potřeba vyzkoušet.
https://www.haaro-naturo.cz/barvy/jahodova-blond/

Jedno balení by na barvení dlouhých vlasů mělo vystačit na 2x, tak je zkuste takto použít. Pokud budete chtít výraznější odstín, než vznikne napoprvé, tak můžete barvení opakovat klidně po 2 týdnech (nebo i dříve), barva se navrství a zvýrazní. U prvních dvou barvení dejte barvu na celé vlasy, z chemicky barvených konců se asi bude zpočátku více vymyývat. Později už stačí dobarvovat jen odrost a konce při každém 2-3 barvení.

 Budu ráda, když mi dáte vědět, jak barvení dopadlo, a případně vymyslíme jinou variantu.

hezký den
Zita

 

Dobrý den, moc děkuji za rady a určitě dám ráda vědět, jak jsem dopadla. Konce mám v plánu hodně ustrihnout, stejně jsou zničené a vlasy dorostou :) hned jdu k vám objednat barvu a k tomu potřebné věci :)
Přeji krásný den

Petra

Dobrý den, konečně mám chvilku abych Vám napsala jak dopadlo barvení. Barvu mi nanesla moje kadeřnice a vyšla parádně. Vlasy jsem nechala ustrihnout pod uši, abych se zbavila zničených. Na podruhé už jsem barvení zkusila sama a taky bez problémů. Jen mi přijde, že odrosty už chytají víc do tmava, tak nevím zda si teď neobjednat jinou, pokud mi zas poradíte :) Pak bych Vás chtěla ještě poprosit o radu kolem šampionů. Myslím si, že mám víc mastíci se vlasy a tak používám na mastné ale zároveň trpím na ekzém ve vlasech, tak nevím zda volím dobře. Třeba po vašem práškovém bylinnem šamponu se mi dělá bolak pořád na stejném místě ale pokud ho použij jen jako suchý šampon, tak je to bez problémů. No nevím, jestli z toho budete moudrá :) a předem moc děkuji za rady.
Přeji krásný den
Ježková Petra

Petra

Dobrý den Petro,

 tak to jsem ráda, že barvení dopadlo dobře a jste spokojená.
Odrosty o něco tmavší budou, s tím je potřeba se smířit, Vaše barva je trochu tmavší, než vyšisované konce. Aby odrost zbytečně dál netmavnul, tak dobarvujte až po 4-6 týdech. Jde spíš o nezvyk. Teď bych asi barvu neměnila, počkala pár dalších barvení a pak se uvidí. Počítejte s tím, že jak bude zesvětlovaná část odrůstat, celkový dojem se bude měnit. Až bude odrost třeba 5-10 cm velký, bude působit zase jinak. 

Nicméně kdyby Vám to přišlo tmavé moc, můžete Jahodovou namíchat např. s Casií, v poměru 2:1, více Jahodové. 

Ohledně šamponu - když jsou ve vlasech ekzémy, je nejlepší používat šampon co nejšetrnější. To jsou většinou dětské nebo na citlivou pokožku. My máme v nabídce od Farflly, ale dobrý je třeba i dětský od Nobilis Tilia. Šampony je také dobré střídat.
https://www.haaro-naturo.cz/sampony/sampon-na-citlivou-pokozku/

Když se Vám dělá boláček tak práškový chvíli nepoužívejte, zkuste ten dětský a práškový zase na jaře, kůže bude pak reagovat jinak.
A ještě jedna věc je na problematickou vlasovou pokožku výborná, a to promazávání. Ideální je použít něco velmi lehkého, např. dětské tělové mléko. Namazat, nechat 1-2 hod (nebo celou noc) a umýt. Pomůže to i na maštění.

To maštění teď může být horší jednak tím, že je zima, a to se zhoršuje na kůži všechno (i ve vlasech) a také to, že chemicky barvené vlasy jsou sušší a "vypijí" více mazu. Zdravé vlasy jsou hladké a nedělají to. 

hezký den
Zita

 

Dobrý den, moc děkuji za rady, moc si toho vážím. Dnes jsem udělala u vás objednávku, tak se těším na balíček :)
Hezký den

Petra

________________________________________________________________________________________________________________________________

 Lupy, suchá pokožka

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně výběru šamponu. Mám vlasy, co se relativně rychle mastí, pokud si v den umytí neudělám culík, mohu je umývat na druhý den znovu. Vlasy mám dlouhé cca 65 cm, tedy po umytí rychle plihnou, protože jsou těžké. Pokud si udělám culík, jak v den umytí, tak druhý den, mohu je umýt až 3.den. Mám od Vás vyzkoušený šampon proti lupům, ten mi vyhovuje, jak pění, jak vypadají vlasy po umytí, ale bohužel mám velmi vysušenou pokožku hlavy. Tu jsem měla tedy i před použitím Vašeho šampónu. Po prvním použití jsem byla nadšená, protože pokožka přestala svědit, ale bohužel jen na pár hodin. Šampón používám 3-4 týdny a změna proběhla v tom, že nemám tolik lupů, ale pokožka je stále hodně vysušená, dělají se mi mapy suchých šupinek na pokožce. Vlasy mám nebarvené. Poradíte prosím, jaký šampón, či jaké šampony kombinovat a jak?

Děkuji a přeji hodně úspěchů.
Nikol

 

Dobrý den Nikol,

 suchá pokožka je bohužel častý problém, a v zimě se většinou ještě zhoršuje. Já sama jsem na tom stejně. V tomto období se mi osvědčují dvě věci: jednak umývat práškovým šamponem, který neodmašťuje, a navíc Vám lehkým peelingovým efektem uleví od suchých šupinek. Je s ním sice trochu víc práce, hlavně při dlouhých vlasech, ale stojí to za to.
https://www.haaro-naturo.cz/rada-haaro-naturo/bylinny-praskovy-sampon-na-lupy/
A jednou za týden kůži na celé hlavě promazat - ideálně nějakým lehkým tělovým mlékem, nebo ne příliš mastným krémem. Namazat, nechat 1-2 hod (nebo přes noc), a potom umýt. V tomto případě je potřeba umýt pěnivým šamponem, práškový by krém nevymyl.

Je to sice trochu neobvyklé, ale účinné.

 snad Vám to takto pomůže, kdyžtak se ještě ozvěte

zdravím
Zita

 

Dobrý den, 

 děkuji moc za rady a vše vyzkouším. Předtím než jsem se přestěhovala z Moravy (vesnice) do Prahy, jsem problém s pokožkou hlavy neměla. 

 Ještě jednou děkuji a mějte se fajn.

Nikol

 

V tom případě to může způsobovat tvrdá voda, zkuste déle oplachovat - tvrdší voda hůř vyplachuje, a i nepatrné zbytky mycího prostředku můžou dráždit. Nebo si nakonec po umytí dělejte kyselé oplachy. Naředit voda:ocet 20:1, nebo použít citronovou vodu.

Zita

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 Zesvětlené vlasy, výběr přírodní barvy, Cassie

Dobrý den, 

stále váhám, zda přejít na přírodní barvení. Mám před 8 měsíci vlasy zesvětlené blond barvou s peroxidem 6 (pouze melír). Vzhledem k tomu, že se hodně vyšisoval, před třemi měsíci jsem si na celé vlasy u kadeřníka nechala dát ještě středně hnědou permanentní barvu, která se nyní vymyla do světlehnědé s mírně teplým nádechem, přičemž "předchozí" melíry vykukují jako tmavě blond. Své vlasy mám "myší" světle až středněhnědé (momentálně odrost pár centimetrů, není až tak zřetelný oproti barvenému úseku bez melíru). Jaký byste mi, prosím, doporučili postup? Nechat ještě odrůstat nebo něco zkusit? Líbila by se mi světlehnědá s mírně teplým nádechem (spíše do zlato-medovo-karamelova než dočervena). Existuje taková přírodní barva? Berete ještě nové zákazníky? A jak dlouhé máte objednací doby? 

Děkuji.
Hezký den,

Dagmar, Pardubice

 Dobrý den Dagmar,

děkujeme za dotaz, a pokusím se v krátkosti odpovědět. Krásně jste nám popsala "historii" barvení, takže máme z čeho vycházet. Podle Vašeho popisu myslím, že by stačilo vlasy probarvit jednou barvou, která Vám vše scelí do jednotného tónu, ale zůstanou zachované světlejší proužky.  Asi bych doporučila Zlatou blond od Cosmetikabio, pokud byste se chtěla barvit sama doma. Navzdory názvu je spíše světle hnědá, dobře chytá, a má hezký odstín. Případně Světle hnědou od Khadi, ta je trochu výraznější, více do měděna. Dál nechat odrůstat vlasy je asi zbytečné, klidně můžete začít barvit hned.

https://www.haaro-naturo.cz/barvy/zlata-blond/
https://www.haaro-naturo.cz/barvy/svetle-hneda/

Pokud byste se chtěla objednat k nám,  tak v tuto chvíli někdy na polovinu září. Ideální je zavolat (775 374 065) a domluvit se. Můžeme společně vybrat barvu, pokud vlasy přímo vidíme, tak je to vždy lepší, a udělat první barvení. Vše ohledně barvení vysvětlíme, pokud byste se chtěla dále už dobarvovat sama.

zdravím a hezký večer
Zita

 Dobrý den,

pokračuji v předchozí konverzaci.

Bohužel se k Vám do Liberce momentálně nedostanu, protože kromě vánočních svátků již nemám dovolenou. I tak mě ale stále téma přírodního barvení zajímá

Sama se po té předchozí chemii doma barvit netroufnu, ale vlasy mám poslední dobou docela poničené, tenčí, sušší a méně se lesknou, mohla bych tedy zatím sama použít alespoň bezbarvou cassii? Tam nehrozí, že by se zdůraznil rozdíl mezi odrosty a barvenými vlasy? Nyní to totiž přechází plynule, tak mohu nechat odrůstat bez dalších zásahů. Objednala bych si od Vás nějakou z cassií na regeneraci a ten odmašťující šampon. Kterou z cassií byste mi, prosím, doporučila na trochu chemií poničené vlasy? A jak často můžu používat? Mám do toho přidávat například olej nebo jiné přísady či stačí jen voda? A pokud se mi vykukující melír časem trochu ztmaví, jen dobře, pokud teda nebude černý

 Děkuji a hezký den.

Dáša, Pardubice

 

Dobrý den Dášo,

casii můžete použít jakoukoli, s barvou nic neudělá. Pokud někde píšou, že ztmavuje, tak jen hodně světlé vlasy, spíš skoro bílé, jinak se na barvě nijak neprojeví. Bát se tedy nemusíte. Používat můžete po 2 - 4 týdnech, ale i častěji, klidně každý týden, jak Vám to bude vyhovovat. Smíchejte jen s vodou, tak bude mít nejlepší účinek. Pokud byste chtěla dávat olej nebo něco výživnějšího, třeba masku nebo kondicionér, je lepší používat to zvlášť. Jednou casii, jednou masku, zkrátka to střídat. Pokud má totiž cassie k vlasu přilnout, nemělo by tam být nic mastného.

A nezapomínejte na zastřihování, to je nejlepší regenerace .

hezký den
Zita

 

Dobrý den,

mohu se zeptat ještě na Cassii? Použila jsem od Vás Cassii jak od Cosmetikabio, tak od Khadi. Jsou opravdu skvělé,  již po třech kúrách jsou vlasy lesklé a celkově hezčí. Mate mne jen jedna věc - značka Khadi (včetně teploměru od Khadi) uvádí, že se má Cassia zalévat vodou o 90 stupních Celsia, zatímco Cosmetikabio uvádí tuším okolo 50 stupňů. Jak je to tedy podle Vás správně, aby Cassia správně regenerovala? A ještě se chci zeptat, dá se do ní přidat například lžíce kurkumy pro zvýraznění zlatého lesku? Řekla bych, že vlasy jsou skutečně po ní "zlatější" do medova (hlavně ty původně melírované)..

 Děkuji, a hezký den

 Dáša

 

Dobrý den Dášo,

odpověď se nabízí sama - je skoro jedno, jak teplou vadou Casii zalijete . Snese i velmi teplou, a na regenerační a lesknoucí funkci nemá teplota vliv. Takže jak Vám to bude vyhovovat.

Kurkumu určitě přidat můžete, na barvě se to opravdu projeví, my ji v některých směsích také máme. Jen trochu obarví kůži na hlavě, to se ale zase smyje. Nebo můžete Casii míchat se světlými odstíny blond, to Vám také zlatavý lesk dodá. Tam jsou navíc další (také regenerační) byliny, a po světle blond odstínech jsou myslím vlasy lepší, alespoň co se lesku a uhlazení týče, než po samotné Casii.  To je naše zkušenost, použít se ale dá s úspěchem obojí.

 Snad jsem Vám trochu pomohla, kdyžtak se ještě ozvěte, ráda odpovím

 Zita

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Kudrny s melírem – styling, vymývání barvy, reakce na přípravek

Dobrý den, jsem bohužel až z jižních Čech. Ráda bych si u Vás koupila šampon, ale nejsem si jista.

Takže historie mých vlasů

je mi 32 let od 15 let jsem se melírovala na blond. Barva mých vlasů je taková ta šedá myška.
Mám v současnosti vlasy pod lopatky. Hustota normální. Struktura středně vlnitá. U hlavy se mastí první, konce naopak, je třeba kondicionér, masku.

 V září mě napadlo se u kadeřníka požádat o změnu barvy na hnědou. Odcházela jsem hnědá s fialovým nádechem, který jsem si doma přebarvila, bohužel dost do tmavě- hněda. Postupně barva ztratila lesk a na koncích se mi vlasy začaly lámat a byly takové hodně unavené.(kdo by se jim divil)

Pak mě napadlo, že se vlastně nemusím barvit chemicky a vzpomněla jsem na hennu. Použila jsem od Lush Marron, vlasy ožily, konce se hodně zlepšily, lesk super. Po 14ti dnech se mi zdálo, že se mi hena dost vymyla:-/

Začala jsem pátrat a vyčetla jsem, že některé šampony hennu žerou....objevila Vás, metodu No Poo a nestačila se divit

K tomu, abych měla kudrny, jsem mnoho let používala šampon zlatý Glisscour a ještě masku zlatý Glisscour. Melounový olej z kadeřnictví Nutri Care a vlasovou gumu got2b. Vše sedělo, vlny držely, bez lupů, bez nadměrného maštění. Nejsem experimentátor a tak nerada měním, co mi sedí. Ovšem po chemické hnědé se mi začaly dělat lupy, které naštěstí henna zahnala. Začala jsem hledat novou cestu....

prosím o Vaše zkušenosti s hennou, proč nepoužíváte Lush
jak se obarvit hennou, aby držela co nejlépe
jaký by byl pro mě vhodný šampon, případně kondicionér.
dík moc a omlouvám se, že jsem to na Vás tak vybalila

 s pozdravem Hanka

 

Dobrý den Hanko,

 no, to bude tedy na delší psaní :)

Vezmu to po jednotlivých bodech, snad nic nevynechám....
1.vymývání henny (a obecně přírodních barev) - budu psát pro zjednodušení henna, i když čistá henna je jen součást naprosté většiny rostlinných barev
- henna je permanentní barva, ale samozřejmě k určitému vymývání dochází (stejně jako u chemických barev)
- mnohem více se vymývá z chemicky barvených vlasů, protože mají jiný povrch než zdravé, nebarvené
- proto je potřeba zpočátku udělat na takových vlasech více vrstev barvy, tj. až po několikerém barvení barva drží

  1. žraní henny šamponem    :)

- čím silnější (více odmašťující, více čistící) šampon, tím rychleji vymývá
- obecně platí: normální šampony vymyjí rychleji, přírodní méně, protože jsou prostě méně "silné"
- je tu ale ještě jeden aspekt, který může vypadat jako "žraní", ale má jinou příčinu - pokud byla dříve na vlasech normální kosmetika (šampony, kondicionéry, kůry), hlavně ta uhlazující, henna hůře přilne, tedy méně chytne, a pak jde i rychleji pryč

  1. s tím souvisí trvanlivost

-používat přírodní, šetrnější kosmetiku, rozhodně nic se silikony!
- tady to pro Vás asi bude nezvyk, protože přírodní kosmetika je šetrnější, ale co se týče vyhlazení vlasů, není tak účinná (to právě umí ty silikony)

 A tak asi budete muset přeci jen experimentovat :)
Já bych na Vaše vlasy doporučila náš tuhý šampon Na uhlazení, k tomu kondicionér Khadi.
No-poo bylinný šampon Na mastné vlasy jako masku tak jednou týdně, můžete ho zkusit i na běžné mytí, ale to asi bude hodně nezvyk - není v něm nic uhlazovacího...
Na vlny na sucho - buď Logona Fluid age energy (hydratační - používáme na uhlazení, ale zvýrazní i vlny), nebo Logona vlasový olej ("suchý" olej - asi nejvíce podobný běžným silikonovým přípravkům na uhlazení, ale samo přírodní) 
Zkušenosti s hennou máme jen dobré, pokud budete potřebovat vybrat odstín, nejprve si sama pro sebe určete, a klidně si to napište, jakou máte barvu momentálně. U nás na stránkách je u každé barvy tabulka, jak obarví různé vlasy, a podle toho pak uvidíte, co by ta která barva udělala s těmi vašimi...

 Lush nepoužíváme z mnoha důvodů.
- balení: lisované kostky jsou tragické na přípravu
- nejdou tím pádem míchat s ostatními barvami, které jsou v prášku
- a to HLAVNÍ: přídavky do henny: jsou v nich oleje, což považuji za nesmysl. Oleje brání přilnutí barvy, pokud je v barvě cokoli mastného, tak je výsledek nepředvídatelný. Olej jako regenerace patří na vlasy až PO barvení.

 Vypsala jsem Vám vícero přípravků, to ale neznamená, že je potřeba hned vše koupit. Pokud budete chtít zůstat u přírodní barvy, tak určitě vyměnit šampon a kondicionér, jinak si to u všeho pročtěte,  rozhodněte se sama, co pro Vás bude mít největší význam. Odkazy přidávám dolů.

 snad jsem Vám trochu pomohla, když bych něco napsala nejasně, klidně se ještě ozvěte :)

hezký večer
Z
ita

 

https://www.haaro-naturo.cz/rada-haaro-naturo/sampon-na-uhlazeni-50g/

https://www.haaro-naturo.cz/kondicionery/kondicioner-kokos-shikakai/

https://www.haaro-naturo.cz/rada-haaro-naturo/bylinny-praskovy-sampon-na-mastne-vlasy/

https://www.haaro-naturo.cz/regenerace/fluid-age-energy/

https://www.haaro-naturo.cz/styling/vlasovy-olej-logona/

 

Děkuji za perfektní odpověď.

Produkty jsem objednala a už se těším na toto dobrodružství .

 mějte se a hezký večer

 Hanka

 -------

Děkuji moc za přípravky jsou super voňavé a vlasy jsou pěkné, lehké 
Jen  bych měla dotaz: je možné ze by mě z některého přípravku bolela hlava? Může to být Khadi kondicionér ? Nemáte tip?
Ještě bych se chtěla zeptat, zda nemate nějaký typ, jak udržet kudrny pohromadě? Jako lak nebo tužidlo? Používala jsem dřív vlasovou gumu.

 Děkuji za rady Hanka

 

Dobrý den Hanko,

 máme velkou radost, že přípravky vyhovují....
Hlava může samozřejmě bolet z ledasčeho, to asi takto nevyřešíme. Kdyžtak pár dní počkejte, až budete ok, pak přípravek, na který máte podezření, vyzkoušejte znovu.
Kudrny "pohromadě" by mohl udržet lak, ale ten přírodní je zároveň trochu "zdrsní", asi by pak bylo dobré je nečesat. Ale těžko říct, takto na dálku, když si je nemohu osahat, kudrny jsou dost specifické, a každé jiné...
Možná by stačilo do Logona fluidu (těsně před nanesením, až ho budete mít na ruce) přidat špetku nějakého jílu (nebo toho práškového šamponu), to by mohlo udělat něco podobného gumě.

 Ale také je možné, že se vlasy budou za pár týdnů chovat úplně jinak, než jste byla zvyklá, tak počkejte....

hezký večer

Zita

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení