O nás a našem kadeřnictví

Jsme jediné kadeřnictví u nás kompletně bez chemie

a v tomto duchu se rády o vás i vaše vlasy postaráme

pokud se chcete rovnou objednat, prosíme TELEFONEM  na 775 374 065

sídlíme v Liberci, vedle ZŠ Husova

          Chelčického 293/5
                Liberec 5

       (mapa je v kontaktech)

 otvírací doba je

 <--- vlevo dole ve vyskakovacím okně

 A nyní více o tom, co vás tu čeká...

O vaše vlasy umíme pečovat jen pomocí těch nejčistších, rostlinných barev a vybrané přírodní kosmetiky, protože zastáváme názor, že jen zdravé vlasy jsou krásné

Jaké jsou naše zásady

Opravdu žádná chemie – skutečně nic, ani ta nejnutnější, protože vlastně žádná nejnutnější není.
Jde to totiž kompletně bez.
Péči o vlasy se snažíme maximálně zjednodušit. To v první řadě znamená, dostat je do dobré kondice. Protože opravdu zdravé vlasy moc speciální péče nepotřebují. To nejlepší, co pro ně můžete udělat, je přestat jim ubližovat. A tím i sobě.

Chce to trochu hledat a zkoušet, nenechat se ukolébat lákavými etiketami a jít až na dřeň produktů - tzn. důsledně překontrolovat složení každého jednotlivého před tím, než ho začneme používat.


Druhou složkou naší práce je střih.
Vždy se snažíme ho maximálně přizpůsobit vašim vlasům, tedy vytvořit přímo "na míru". Protože jen dobře ostříhané vlasy nevyžadují složitou každodenní úpravu a vypadají dlouho perfektně.

 

Kdo jsme

_PER3267

Já jsem Zita a Haaro Naturo jsem založila. Měla jsem ideu, že v kadeřnictví by to mohlo fungovat i jinak, než je běžně zvykem. Příjemně a pohodově nejen pro zákaznice, ale zejména pro jejich vlasy. Proč je stále chemicky ničit a následně složitě, a opět chemicky, opravovat, a tak stále dokola? To přeci nedává smysl. A přitom to jde i jinak, jen se to zatím moc neví.

Nejsem zastáncem žádných složitých kreací a vždy se snažím, aby úprava mnou ostříhaných vlasů byla co nejjednodušší.  To znamená střih přizpůsobit na míru růstu, kondici, a celkovému stavu vlasů. Vyznávám jednoduchost a střídmost, a to se snažím přenášet i do své práce s vlasy.


Na těchto stránkách píšu blog a všechny texty, hlídám složení výrobků, vymýšlím nové receptury a ve svojí malé "laboratoři" pak také vyrábím.

 

 SoňaJá jsem Soňa,

 a když mi Zita nabídla spolupráci, dlouho jsem neváhala. Vždy mě zajímalo zdravé jídlo, ekologie a všelijaké ty "alternativy". A tak mě koncepce "trvalé udržitelnosti" i v práci nadchla.

Na vlasy se snažím nahlížet jako na součást celku – celé osobnosti, se kterou musí ladit. Nejen barevně, ale i celkovou koncepcí. Ráda se ke konečnému pojetí dopracovávám postupně – to mi umožňuje účes dotvářet až k tomu, který opravdu sedne.


received_521054848369757Já jsem Martina, kadeřnice, která dlouholeté práci s chemií dala stopku a odjela najít zpět své vnitřní hodnoty a naplnit svou dobrodružnou duši na druhou stranu planety. Po návratu jsem se nechtěla vracet do stejných kolejí, a proto mám radost, že můžu být součástí Naturo týmu, který podporuje to nejcennější, přírodu.

 


Jak vidíte, jdeme na to trochu jinak – možná proti dnešním trendům, které se nebojí radikálních změn během okamžiku, bohužel často za cenu poničení vlasů. O své práci se zkrátka snažíme přemýšlet.  Ale to nás asi naučila práce s přírodními barvami, kde se také musí postupovat postupně, trpělivě a po jednotlivých krocích.

Jaké služby nabízíme

Při vaší první návštěvě pečlivě diagnostikujeme vlasy i celkový stav vlasové pokožky – barvu, míru prošedivění, hustotu, směry růstu, typ a vůbec celkovou kondici, vyslechneme si vaši představu a společně prodiskutujeme možnosti – jak střihu, tak barvy.

Vytvořili jsme si vlastní vzorník přírodních barev, takže máte možnost si je reálně prohlédnout na různých typech vlasů. K dispozici máme okolo 50ti odstínů a neomezené množství kombinací.

Můžeme vás provést postupným přechodem od chemického barvení vlasů až k čistě přírodní péči. A pokud budete chtít, naučíme vás, jak vše zvládat vlastními silami.

Co používáme

Že je vše čistě přírodní, je pro nás samozřejmost.
Ale to je pouze začátek.
Naše dodavatele pečlivě vybíráme, a pokud to jde, preferujeme místní výrobce. Například opravdu dobrých mydláren je už u nás velké množství a mýdlové šampony máme tedy pouze české.
Každý jednotlivý výrobek před tím, než ho začneme používat, pečlivě zkontrolujeme co do jeho složení.  Pak si testujeme jeho účinnost a pokud vyhovuje, zařadíme ho k běžnému používání a prodeji.
Barev jsme vyzkoušeli nepřeberné množství, a nyní používáme od tří dodavatelů.  Jednak jsou to striktně eticky vyráběné barvy Khadi, lety prověřené, s výbornou barvící schopností a kvalitou.  Dále Fair trade barvy české značky Cosmetikabio, která si je nechává pro sebe míchat v Indii, a nakonec úžasné německé profesionální barvy Oliebe, vytvářené na míru evropským vlasům. Tuto značku založil před více než čtyřiceti lety Alexander Pietschmann, zakladatel a propagátor "trvale udržitelného kadeřnictví" v Evropě. Dodávají se pouze do vybraných kadeřnických salonů, splňujících přísné podmínky čistě přírodní péče, v Německu, Holandsku a Belgii a nyní už několik let i k nám do Liberce.

 Jak to u nás vypadá

Voní tu bylinky a éterické oleje, na každého si najdeme dostatek času a celkově se snažíme připravit vám tu příjemný relaxační zážitek. Máme pro vás připravené kvalitní čaje a výbornou kávu z místní pražírny Nordbeans. Z jejich kávy také čas od času vyrobíme limitovanou edici šamponů a kondicionérů.

HARO3 male_1

 

 

Co najdete na e-shopu

Vše, co používáme a máme ověřené.

Věci nejen čistě přírodní, ale hlavně fungující. A s funkčností přírodních produktů bývá, upřímně řečeno, někdy trochu problém. Podle výrobců je všechno regenerační, vyvážené, harmonizující, ošetřující, pečující, výživné, obnovující, optimalizační nebo posilující.
Čert aby se v tom vyznal.
A od toho tu máte nás.
U každého jednotlivého výrobku tu najdete naše tipy k použití, tedy jak daný produkt vlastně funguje, co umí, nebo neumí.
Další kapitolou jsou barvy. Že ty přírodní fungují trochu jinak, už asi víte. Ale jak vlastně budou barvit konkrétně na těch vašich vlasech? Tady se to dozvíte – u každé barvy máme tabulku, kde to najdete.

O co se snažíme

Snažíme se šířit povědomí o přírodní vlasové péči, o tom, že je nejen jednoduchá, ale hlavně velice účinná.
Snažíme se neustále být v obraze o nepřeberném množství nabízené přírodní i rádoby přírodní kosmetiky, a našim zákaznicím nabízet jen tu čistou, vyzkoušenou a účinnou.
Snažíme se ukázat, že i v našem "kadeřnickém světě" jdou věci dělat jinak.


Tvoříme s vědomím, že naše práce nezatěžuje ani životní prostředí, ani zdraví naše a našich zákaznic. Myšlenku "Kadeřnictví bez chemie" bychom rády šířily do všech světových stran, protože víme, že je to smysluplné a opravdové. 
A s tímto přístupem se pracuje lehce a radostně :)

 

 

zde najdete náš CENÍK

ičo provozovny:  10088117210

 

Podcast, který vznikl během velmi milé návštěvy Andrey Mouaddab Vémolové u nás, v rámci přípravy na Green Beauty Market 2019

https://soundcloud.com/greenbeautycz/haaro-naturo-rozhovor-s-kadernici-zitou-sanetrnikovou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení