O nás

Péči o vlasy umíme jen pomocí těch nejčistších rostlinných barev a přírodní kosmetiky.

Při vaší první návštěvě pečlivě diagnostikujeme vlasy i celkový stav vlasové pokožky – barvu, míru prošedivění, hustotu, směry růstu, typ a vůbec celkovou kondici. Vyslechneme si vaši představu a společně prodiskutujeme možnosti – jak střihu, tak barvy.

Jednotlivé odstíny budete mít možnost si reálně prohlédnout na vzorníku, který jsme pro vás vytvořili. K dispozici máme okolo 50 odstínů a neomezené množství kombinací.

Můžeme vás provést postupným přechodem od chemického barvení vlasů až k čistě přírodní péči. A pokud budete chtít, nebo to k nám máte daleko, naučíme vás, jak vše zvládat vlastními silami i doma.

Druhou složkou naší práce je střih.
Vždy se snažíme ho maximálně přizpůsobit vašim vlasům, tedy vytvořit přímo "na míru". Protože jen dobře ostříhané vlasy nevyžadují složitou každodenní úpravu a vypadají dlouho perfektně.

 _PER3267   Já jsem Zita a Haaro Naturo jsem založila. Měla jsem ideu, že v kadeřnictví by to mohlo fungovat i jinak, než je běžně zvykem. Příjemně a pohodově nejen pro zákaznice, ale zejména pro jejich vlasy. Proč je stále chemicky ničit a následně složitě, a opět chemicky, opravovat, a tak stále dokola? To přeci nedává smysl. A přitom to jde i jinak, jen se to zatím moc neví.

Nejsem zastáncem žádných složitých kreací a vždy se snažím, aby úprava mnou ostříhaných vlasů byla co nejjednodušší.  To znamená střih přizpůsobit na míru růstu, kondici, a celkovému stavu vlasů. Vyznávám jednoduchost a střídmost, a to se snažím přenášet i do své práce s vlasy.


Na těchto stránkách píšu blog a všechny texty, hlídám složení výrobků, vymýšlím nové receptury a ve svojí malé "laboratoři" pak také vyrábím.

  Soňa  Já jsem Soňa,

 a když mi Zita nabídla spolupráci, dlouho jsem neváhala. Vždy mě zajímalo zdravé jídlo, ekologie a všelijaké ty "alternativy". A tak mě koncepce "trvalé udržitelnosti" i v práci nadchla.

Na vlasy se snažím nahlížet jako na součást celku – celé osobnosti, se kterou musí ladit. Nejen barevně, ale i celkovou koncepcí. Ráda se ke konečnému pojetí dopracovávám postupně – to mi umožňuje účes dotvářet až k tomu, který opravdu sedne.


Jak vidíte, jdeme na to trochu jinak – možná proti dnešním trendům, které se nebojí radikálních změn během okamžiku, bohužel často za cenu poničení vlasů. O své práci se zkrátka snažíme přemýšlet.  Ale to nás asi naučila práce s přírodními barvami, kde se také musí postupovat postupně, trpělivě a po jednotlivých krocích.

 

Čím barvíme

Barev jsme vyzkoušeli nepřeberné množství, a nyní používáme od tří dodavatelů.  Jednak jsou to striktně eticky vyráběné barvy Khadi, lety prověřené, s výbornou barvící schopností a kvalitou.  Dále Fair trade barvy české značky Cosmetikabio, která si je nechává pro sebe míchat v Indii, a nakonec úžasné německé profesionální barvy Oliebe, vytvářené na míru evropským vlasům. Tuto značku založil před více než čtyřiceti lety Alexander Pietschmann, zakladatel a propagátor "trvale udržitelného kadeřnictví" v Evropě. Dodávají se pouze do vybraných kadeřnických salonů, splňujících přísné podmínky čistě přírodní péče, v Německu, Holandsku a Belgii a nyní už několik let i k nám do Liberce.

 

HARO3 male_1

O co se snažíme

Snažíme se šířit povědomí o přírodní vlasové péči, o tom, že je nejen jednoduchá, ale hlavně velice účinná.
Snažíme se neustále být v obraze o nepřeberném množství nabízené přírodní i rádoby přírodní kosmetiky, a našim zákaznicím nabízet jen tu čistou, vyzkoušenou a účinnou.
Snažíme se ukázat, že i v našem "kadeřnickém světě" jdou věci dělat jinak.


Tvoříme s vědomím, že naše práce nezatěžuje ani životní prostředí, ani zdraví naše a našich zákaznic. Myšlenku "Kadeřnictví bez chemie" bychom rády šířily do všech světových stran, protože víme, že je to smysluplné a opravdové. 
A s tímto přístupem se pracuje lehce a radostně :)

otvírací dobu máme podle objednávek

na aktuální týden ji najdete na každé stránce webu ve vysouvací lište vlevo dole

 

zde je náš CENÍK

ičo provozovny:  10088117210

 

Podcast, který vznikl během velmi milé návštěvy Andrey Mouaddab Vémolové u nás, v rámci přípravy na Green Beauty Market 2019

https://soundcloud.com/greenbeautycz/haaro-naturo-rozhovor-s-kadernici-zitou-sanetrnikovou.