Naše výroba

Že najít přírodní vlasové produkty, které by mi vyhovovaly po všech stránkách, nebude jednoduché, jsem zjistila hned po otevření přírodního kadeřnictví. 

A tak jsem si je začala vyrábět sama - přesně podle potřeb našich zákazníků a nejčastějších typů vlasů.

Celý proces začínám přemýšlením o tom, jak vyřešit problém, na který jsem narazila. Například jak uhladit jemňoučké vlasy bez toho, aby plihly.
V této fázi si hraju se surovinama, a připravuju vzorky.

Následuje dlouhé testování v kadeřnictví, doma kamarádkami a zákaznicemi - vždy na přesně definovaném typu vlasů, pro které bude produkt určen.

kondicionér v kadeřnictví

Podle výsledků následuje úprava receptu - další zkoušení - další úprava...tato fáze trvá většinou rok, někdy i déle.

Po nezbytném schvalovacím kolečku vezmu mixér, a jde se vyrábět ve velkém (tedy relativně :)

 

 

Všechno, co pouštím do světa, musí být především funkční.

To znamená, že při správném výběru podle typu vlasů, to jednoduše - funguje.

Z čeho vyrábím

DSC_4851
Výběr surovin je pro mě důležitý - vše, co používám, musí být povolené pro přírodní certifikovanou kosmetiku. Oleje lisované za studena, v co největší míře v bio kvalitě, byliny pochází z volného sběru nebo z bio farem. Éterické oleje z prověřených zdrojů, zaručující stabilní kvalitu a maximální účinek. Do nových výrobků jsem se zavázala používat už jen evropské éterické oleje, přednostně v bio kvalitě.
Věřím, že mnoho exotických surovin se dá nahradit tím, co roste u nás. Snažím se tak minimalizovat množství materiálu, který kvůli naší kráse musí cestovat přes celou zeměkouli. Není to vždy jednoduché, nemůžu se chlubit líbivýma exotickýma názvama, ale považuju to za důležitou součást mojí filozofie výroby. Lokální suroviny mají zkrátka vždy přednost. 

 

Kde vyrábíme

Součástí našeho kadeřnictví je schválená výrobní provozovna a zde všechno vzniká.

Obaly

Šampony a kondicionéry jsou balené do českého recyklovaného papíru s eko certifikátem, vnitřní obal kondicionérů je HDPE potravinový sáček. Jsou totiž mastné a papír ani kompostovatelná fólie na ně nestačí. Jejich krásnou grafiku má na svědomí Tom Vacek.
Tekuté výrobky jsou buď v českých recyklovatelných HDPE lahvičkách, nebo v českém skle. Jediné, co se lokálně nevyrábí, jsou kosmetické štětce na suché šampony.


Pro zasílání opětovně využíváme výplňové materiály od našich dodavatelů (papír i plast), nebo recyklované materiály. Lepíme papírovou páskou.

Legislativa

Všechny naše výrobky, včetně výrobních postupů, etiket a textů, splňují veškeré zákonné požadavky na kosmetické produkty dle platné legislativy, jsou schválené nezávislou zkušebnou a notifikované na Evropském portálu CPNP.

 

 

  WP_20181107_11_35_55_Pro     _PER3160