Barvení šedin hennou aneb kryjí přírodní barvy na 100%?

Na krabiččce s přírodní barvou se často dočtete: stoprocentně kryje šediny - co to znamená?

Něco trochu jiného, než čekáte.

Ale nezoufejte.

Je pravda, že na šedivé vlasy chytne barva stejně jako na všechny ostatní, ale … nevypadají stejně jako ostatní.

Vždy jsou světlejší.

A to proto, že barva vlasy pokryje průhledným filmem a tam, kde je původní barva světlejší (šediny), bude světlejší i výsledná barva. To ovšem nemusí být nutně na škodu.
Naopak.

Já mám tento efekt velmi ráda. Vlasy jsou jakoby prozářené světlejšími jemnými pramínky a šedý odrost je méně nápadný. To je proto, že na každý bílý vlas v odrostu navazuje světlejší vlas v obarvené části a přechod odrost – nabarvené vlasy je méně kontrastní.

A důležitá věc – pokud je šedin málo, volíme výraznější barvu, a jak šediny postupně přibývají, můžeme barvu zesvětlovat a utlumovat.

Proč?

Kvůli tzv. efektu neviditelnosti. Jestliže totiž nabarvíme velmi světlou barvou šediny v případě, že je jich jen velmi málo, nebude to prostě vidět. Zkuste si to představit na špulkách nití. Máme-li řadu špulek různých světlých barev, tak jsou jednotlivé barvy zřetelné a snadno odlišitelné. Ale když odvineme jednotlivé nitě a dáme je vedle sebe (hlavně na tmavém podkladu!), tak budou vypadat všechny stejné a skoro bílé. A stejné je to na vlasech.

A jedna rada na závěr, která ušetří mnohá zklamání. Máte-li tmavé vlasy s prvními šedinami, které chcete začít barvit, nepoužívejte tmavé barvy. Volte světlejší, výraznější odstíny. Lépe chytají, na šedinách budou dobře vidět a ostatním vlasům dodají krásný barevný lesk.

Přírodní barvení Vás naučí svoje šediny milovat.

Až zjistíte, jaké efekty díky nim můžete ve vlasech mít, budete jich chtít víc a víc...

 

Zaujal vás článek? Chcete dostávat upozornění na nové příspěvky? Nebo recenze na přírodní barvy a kosmetiku?

Přihlaste se k odběru našeho NEWSLETTERU zde:  posílejte mi informace

A nebojte, nebudeme vás zahlcovat. Píšeme jen tehdy, když máme co říct, a myslíme si, že by to mohlo zajímat i vás.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení