Jak přejít z chemické barvy na přírodní

Přechod z chemické barvy na přírodní je situace, se kterou se u nových zákaznic v salonu setkáváme asi nejčastěji. A je provázená řadou obav, jelikož kolem tohoto procesu panuje spousta mýtů a pověr. Mezi nejčastější patří to, jestli vlasy nebudou zelené, nebo jestli se nezničí.

Mám pro vás dobrou zprávu:

Zničení vlasů se nemusíte bát, pokud použijete skutečně přírodní barvu. Více se můžete dozvědět v tomto článku (jak poznat...), zde jen krátce shrnu.
Tyto dva typy barev spolu nijak nereagují, přírodní barvu můžete začít používat klidně hned po chemickém barvení – stačí dokonale vymyté vlasy. Ale je velice důležité použít barvu skutečně čistě přírodní, bez jakýchkoli chemických přídavků. Pokud by totiž barva obsahovala soli těžkých kovů, tak v kombinaci s peroxidem vodíku (obsaženém ve všech běžných barvách) může dojít k těžkému poškození vlasů nebo kůže. Jistotu čisté barvy vám ale můžou dát pouze ty certifikované.

Nehezké zelené nebo našedlé odstíny se objevit mohou, ale jde jim zabránit velice jednoduše, a to správným výběrem barvy.

Nejprve krátce o tom, kdy zezelenání hrozí.

Nehezký nazelenalý, našedlý nebo neurčitě škaredý odstín se může objevit, pokud zkombinujete odbarvované nebo melírované vlasy a barvu s obsahem indiga (Indigoferia tinctoria, Indigofera argentea) nebo kampeškového dřeva (Haematoxylon campechianum). Tyto přírodniny, a tedy všechny barvy, které je obsahují ve větším než nepatrném množství (velmi malá množství nevadí), mají bezprostředně po nabarvení šedou, nazelenalou nebo namodralou barvu. To je u tohoto typu barev normální a nehezký odstín nemá dlouhého trvání. Barva během pár dnů zoxiduje, ztmavne a podle složení směsi  se přemění  většinou na hnědou, tmavě hnědou nebo až nafialovělou. To ale platí jen u vlasů víceméně zdravých. Pokud jsou poničené odbarvováním, přírodní barvy na nich špatně drží, některé složky barev se velmi rychle vymývají a celkově se chovají (tmavé odstíny!) trochu nevypočitatelně. Proto je důležité ztmavovat postupně, nejdříve tyto vlasy obalit několika vrstvami barvy, spíše na bázi Henny, nebo se žlutými pigmenty, a až následně začít ztmavovat.

WP_20171130_13_04_46_Pro

obr. čerstvě nabarvený odrost - běhěm pár dnů bude barva jednolitá

Stejně tak i obráceně. Pokud budete chtít přírodně na tmavo barvené vlasy odbarvovat, můžete se dočkat nepěkného překvapení. U zesvětlování měděných a zlatých odstínů se nemusíte bát, výsledek bude nejspíš velmi světlá měděná nebo zlatá, jen čistě bílých vlasů nedosáhnete.

 

 
návod na postupný přechod pro různé typy vlasů


1.  zesvětlované vlasy + tmavý odrost

- vlasy je třeba ztmavovat postupně, tmavá barva přímo na zesvětlené vlasy by nebyla hezká

- vlasy zůstanou v koncích světlejší, ale přechod bude postupně méně a méně znatelný

První barvení – blond nebo světle měděnou na celé vlasy.

Druhé barvení – středně tmavou na celé vlasy.

Třetí barvení -  tmavou na celé vlasy.

Pokud nechcete svoje vlastní odrůstající vlasy dále ztmavovat, použijte na odrost vybranou světlou barvu a na světlejší délky stejnou barvu namíchanou s tmavým odstínem (Fialová, Tmavě hnědá) v poměru 1:1.

 

 

2. ztmavované vlasy + světlý odrost

- zde počítejte s tmavšími konci, dokud neodrostou (částečně lze zmírnit)

První barvení – odrost barvou dle výběru, velmi tmavé konce hennou, středně hnědé konce některým ze světlých měděných odstínů.

Druhé a další barvení - postup je stejný.

 

 

3. tón v tónu (barveno stejnou barvou jako měly vlasy) + odrost se šedinami

- zde bude odrůstání podobné jako při ztmavovaných vlasech, jen přechod bude méně výrazný

První barvení - na odrost zvolit světlejší odstín( nebo dle výběru), barvu do konců namíchat stejnou v poměru 1:1 s bezbarvou.

Druhé a další barvení – postup je stejný.

 

 

4. melírované vlasy + tmavý odrost

- stejný postup jako když jsou vlasy celkově zesvětlené, jen přechod bude plynulejší

- vlasy je třeba ztmavovat postupně, tmavá barva rovnou  na melírované vlasy není hezká( mohou se objevit zeleno -šedé odstíny )

- vlasy zůstanou v koncích světlejší, ale přechod bude postupně méně znatelný

První barvení – blond nebo světle měděnou na celé vlasy (i světle měděná bude velmi výrazná!).

Druhé barvení – středně tmavá na celé vlasy.

Třetí barvení – tmavá na celé vlasy.

Pokud nechcete svoje vlastní odrůstající vlasy dále ztmavovat, použijte na odrost vybranou  světlou barvu a na světlejší délky stejnou barvu namíchanou s tmavým odstínem (Fialová, Hnědá,Tmavě hnědá..) v poměru 1:1.

 

 

5. melírované vlasy + světlý nebo šedivý odrost

- zde bude přechod nejméně výrazný

- doporučuji  začít s velmi světlou barvou

První barvení  - nabarvit celé vlasy zvolenou světlou barvou.

Druhé barvení – dále  dobarvovat jen odrost, délky podle potřeby – pro regeneraci použít  zvolenou barvu namíchanou s bezbarvou v poměru 1:2 nebo jen bezbarvou – předejde se tak tmavnutí konců.


 
Obecně:
První a druhé barvení můžete i opakovat (tedy 2x první krok, 2x druhý krok) a  až poté přejít k třetímu kroku.  Barva se lépe zafixuje a užijete si déle změnu odstínu.

 

 

Nebojte se začít - přírodní barvení je jednoduché a bezpečné, a pokud si stále nevíte rady - napište, něco vymyslíme přímo pro Vás.....

 

Zaujal vás článek? Chcete dostávat upozornění na nové příspěvky? Nebo recenze na přírodní barvy a kosmetiku?

Přihlaste se k odběru našeho NEWSLETTERU zde:  posílejte mi informace

A nebojte, nebudeme vás zahlcovat. Píšeme jen tehdy, když máme co říct, a myslíme si, že by to mohlo zajímat i vás. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení